- Szczegóły
Zarząd spółki ED Invest S.A. poinformował w komunikatach bieżących o częściowym wykupie obligacji w ramach tzw. Okresowej Amortyzacji. Przedterminowy wykup nastąpi zgodnie z Warunkami Emisji Obligacji tej serii.
Przedterminowy wykup obligacji spółki ED Invest dotyczy papierów serii A, które są notowane na rynku obligacji Catalyst (obligacje EDI1116). Ostateczny wykup obligacji EDI1116 ma nastąpić w dniu 16 listopada 2016 roku.
- Szczegóły
Zarząd PCC Rokita S.A. poinformował, że przydzielił wszystkie oferowane obligacje serii DA. Łącznie do objęcia było 250.000 walorów o wartości nominalnej 100 zł każda.
Inwestorzy złożyli łącznie 730 zapisów na 765.283 obligacje.
- Szczegóły
Oprocentowanie obligacji notowanych na Catalyst
Oprocentowanie* obligacji korporacyjnych notowanych na rynku Catalyst w pierwszym kwartale bieżącego roku ukształtowało się na średnim poziomie 5,97%. Biorąc pod uwagę ten sam okres, najlepiej oprocentowane bankowe lokaty roczne** dawały około 2,6%zysku, a obligacje skarbowe przynosiły średnio 3,05% (kwartał wcześniej było to 3,16%).
Zysk z obligacji korporacyjnych oprocentowanych na poziomie średniej rynkowej był więc o ok. 130% wyższy niż w przypadku najlepiej oprocentowanych lokat i o ok. 96% wyższy niż w przypadku obligacji skarbowych.
Biorąc pod uwagę obligacje korporacyjne z wyłączeniem banków komercyjnych, średni dochód z obligacji wyniósł 6,28% (w poprzednim kwartale 6,38%) rocznie. Oprocentowanie obligacji banków komercyjnych ukształtowało się na średnim poziomie 4,50% (poprzedni kwartał – 4,45%). Odsetki od obligacji banków spółdzielczych wyniosły średnio 5,16% (poprzednio – 5,18%)
- Szczegóły
W dniu 7 kwietnia 2016 roku Regis sp. z o.o. przekazał informację, że w dniu 29 kwietnia nastąpi przedterminowy wykup obligacji serii A1 na żądanie Emitenta. Obligatariusze zdążyli już się przyzwyczaić do systematycznego wykupu obligacji serii A1 amortyzacji obligacji), jednak tym razem spółka postanowiła skorzystać z opcji call i wykupić wszystkie pozostałe w obrocie papiery serii A1. Ustalenie praw do wykupu nastąpi 21 kwietnia.
- Szczegóły
Kruk S.A. poinformował o podjęciu uchwały w sprawie emisji obligacji korporacyjnych serii AB1 oraz ustalenia ostatecznych warunków emisji tych obligacji, w tym ich ceny emisyjnej i liczby emitowanych walorów. Obligacje objęte są prospektem emisyjnym podstawowym zatwierdzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego i dostępnym na stronie internetowej emitenta.
- Szczegóły
Spółka Everest Capital Sp. z o.o. poinformowała o przeniesieniu przedsiębiorstwa Everest Finanse Sp. z o.o. Sp. K. na spółkę Everest Finanse Spółka Akcyjna. Przeniesienia dokonano w związku ze zmianą ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2015 r. poz. 1357 polegającą w szczególności na wprowadzeniu obowiązku prowadzenia działalności polegającej na udzielaniu kredytów konsumenckich w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością albo spółki akcyjnej.
- Szczegóły
Zarząd spółki akcyjnej Kruk poinformował w komunikacie o podjęciu w dniu 25 lutego 2016 r. uchwały w sprawie emisji niezabezpieczonych obligacji serii AA2.
Celem emisji jest przeznaczenie pozyskanych środków na:
- nabycie pakietów wierzytelności przez podmioty z Grupy Kapitałowej Kruk, lub na
- refinansowanie zadłużenia Grupy Kapitałowej Kruk, lub na
- finansowanie rozwoju Grupy Kapitałowej Kruk przez akwizycje.
- Szczegóły
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała w komunikacie o zatwierdzeniu prospektu emisyjnego III programu emisji obligacji Kruk S.A. Dokument sporządzony został w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym.
- Szczegóły
Spółka Cyfrowy Polsat S.A. („Spółka”) poinformowała w serii raportów bieżących o zakończeniu procesu refinansowania zadłużenia. Oszczędności dla spółki, związane z redukcją kosztów odsetkowych mają wynieść 400 mln zł rocznie.
- Szczegóły
Oprocentowanie
Średnie oprocentowanie* obligacji korporacyjnych notowanych na Catalyst na koniec czwartego kwartału 2015 roku wyniosło 6,04% (w poprzednim kwartale 6,15%). W tym samym czasie najlepiej oprocentowane lokaty roczne** przynosiły ok. 2,6% zysku, a oprocentowanie obligacji skarbowych wyniosło średnio 3,16% (w poprzednim kwartale 3,37%). Zysk z obligacji korporacyjnych oprocentowanych na poziomie średniej rynkowej był więc o ok. 132% wyższy niż w przypadku najlepiej oprocentowanej lokaty i o ok. 91% wyższy niż w przypadku obligacji skarbowych.